top of page

Rytířská jízda opanuje libušínské bojiště!

Aktualizováno: 13. 4. 2022Vážení diváci,


je nám milou povinností vám oznámit, že libušínské bojiště opanuje rytířská jízda!


23. dubna 2022, v rámci odpoledního programu, pro vás chytáme opět po letech další velkolepou libušínskou bitvu! Bitva bude rozdělena na tři dějství, kterými si připomeneme dvě důležité středověké bitvy a křižácké tažení - války, které zasáhly do osudů českého království a Evropy, ve kterých se bojů zúčastní i rytířská jízda Rytířů Koruny České!


Světoznámá skupina historického šermu Rytíři Koruny České, která nás poctí svojí účastí, zapůjčila do odpoledního programu také další rekvizity jako bojové válečné vozy, ale především přivezou svoje čtyřnohé parťáky, se kterými půjdou v čele našich pěších armád.Skupina Rytíři Koruny České byla založena v Plzni v roce 1990 Martinem Cholinským. Pánové a dámy z RKČ mají bohaté zkušenosti s pořádáním vlastních akcí, šermířskými vystoupeními v České republice i po celé Evropě a také s natáčením filmů, seriálů a historických dokumentů.


Skupinu tvoří cca. 20 členů a několik externistů, kteří disponují kostýmy a rekvizitami od dob antiky až po francouzskou revoluci.

Podílí se na organizaci městských a jiných historických akcí. Mnoho zkušeností získali například ve Francii, kde pravidelně od roku 2003 vystupují. Účastní se také mnoha akcí v Německu, Rakousku, Polsku, Švýcarsku nebo Itálii. Jejich členy jste mohli vidět v desítkách filmů či dokumentů jako Příběh rytíře, Johanka z Arku, Letopisy Narnie, Warcraft, Ať žijí Rytíři, The Musketeers, Stěhování národů, Britannia, Knightfall, Jan Žižka a další.


Webové stránky: https://art-rkc.com/
Věříme, že se vám výkony Rytířů Koruny České budou líbit, a že si tuto výjimečnou podívanou nenecháte ujít!


Své rytířské jezdce vyšlou na libušínské bojiště také dvě významné plzeňské spolupracující společnosti - Plzeňský landfrýd a Plzeňští, spolek šermířů a přátel historie. K oběma významným spolkům se připojí také jízda Rytířů Koruny České, takže počítejte s tím, že se země bude doslova třást pod kopyty koní!

1 536 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comentários


bottom of page