top of page

Carpatia Castle band zahrají večer při ohnivé show!Vážení diváci, účastníci festivalu, přátelé!


V rámci večerního doprovodného programu festivalu nám k tanci a bujarému veselí zahraje kapela Carpatia Castle. Tento band je známý svojí historizující "gotickou" tématikou, poutavými texty a muzikou v duchu čarovné mystiky. Čeká vás skvělá hudební a vizuální show, která uzavře večerní program v doprovodu ohnivé show!


Po ohnivé show ukončíme oficiálně Program festivalu a dále se budeme již veselit pouze po středověkém způsobu u svitu svic, loučí a ohňů, za doprovodu živé středověké hudby Peregrinů.


Dovolte nám seznámit vás s touto skvělou kapelou, která jistě potěší vaše ucho i mysl!


Základní kámen mostecké kapely Carpatia Castle, hrající melodický gothický rock v autorské tvorbě, byl položen v 90. letech minulého století, kde baskytarista Tomáš Pošvanc realizoval své hudební ideje pouze jako one-man projekt. Avšak plnohodnotná sestava se realizovala až v roce 2012 v nástrojovém obsazení bicí, baskytara, klávesy, zpěv a dvě kytary. Po několika personálních změnách se ustálila na současnou podobu, již bez klávesových nástrojů.


Kapela koncertuje jak po celé České republice, tak v zahraničí, jmenovitě v Polsku, Německu a Nizozemsku, Slovensku. Carpatia Castle má za sebou vystoupení, některá opakovaně, na nejpřednějších českých i zahraničních festivalech, např. Masters of Rock,Basinfire fest, žatecká Dočesná, Zahájení lázeňské sezóny v Teplicích, účinkování na Hrady.cz, Okoř se šťávou, mnoha dalších akcích. Ze zahraničních akcí jako jediná kapela reprezentovala Českou republiku na největším gotickém evropském festivalu Castle Party na hradě Bólkow v Polsku. S tímto aspektem je samozřejmě spojená užší spolupráce s kapelami Leaves Eye´s, Paradise Lost, XIII. Století, Blaze Bayley, apod.


Pro zahraniční publikum má repertoár připraven v anglickém jazyce a dle potřeb pořadatele i v čistě akustické verzi. Za zmínku stojí několikahodinové účinkování v pořadu Snídaně s Novou na stejnojmenné televizi, kde Carpatia hrála live 6 skladeb a měla tři rozhovorové vstupy.


Předností kapely je výrazný cit pro melodii, historické hudební motivy, strhující atmosféra textů dávných časů, prolínající se s melancholií vyprávěných příběhů a skutků, show s párami a kde je to možné i s ohni a pódiová vizualizace. Dominantou kapely je altová zpěvačka Veronika Seidlová, která zpívá oděna ve výrazných středověkých šatech, s kapelou účinkují „svícnice“, tedy dvě tajemné ženy, které doplňují show muzikantů secvičenou taneční choreografií s křídly, svícny a vějíři a utváří tak celkový výraz kapely.


Ctitelé hradu v