top of page

Barbora - největší české středověké dělo dorazí na Libušín!

Aktualizováno: 16. 4. 2022Pozdně středověkého III. dějství libušínské bitvy se zúčastní také největší české středověké dělo. Houfnice Barbora váží strašlivých 350 Kg a ráži má neuvěřitelných 117 mm! Berounští měšťané, kteří budou ho během bitvy v roli lancknechtského dělostřelectva obsluhovat Barboru, zapůjčili na bitvu také další skvosty středověkého dělostřelectva. Další středověké zbraně, ze kterých jde opravdu veliký respekt, které jsme dnes stěhovali na Libušín, jsou tarasnice komorová puška 150 kg o ráži 65 mm, a dále komorová puška - lancknechtská kulverína na kolech o váze 100 kg a ráži 55 mm.


Až bude Barbora střílet, doporučujeme si zacpat uši a otevřít ústa, protože zvukovou a rázovou vlnu, která projde kolem vás, budete cítit i na velkou vzdálenost. Barborka nám zazpívá ve třetím dějství libušínské bitvy po příchodu lancknechtské pěchoty!Berounští měšťané - jsou světoznámý spolek historického a scénického šermu, divadla, dobových tanců, hudby, kejklířů, pořadatelé epických dobrodružných her a team buildingů, naučných pořadů, stylových hostin, nočních ohňových show, organizátoři městských slavností, starých řemesel, středověkých tržišť. Berounští měšťané realizují inscenace bitevních a dobývacích scén, ohňostroje, dobové ukázky a přehlídky válečného umění a další naučné a zábavné programy. Produkce programů z různých historických období pro firmy, oslavy, hostiny, města a hrady.


Berounští měšťané patří mezi legendy českého historického šermu a je nám velikou ctí, že můžeme přivítat jejich členy na libušínském bojišti!


Webové stránky: https://berounstimestane.cz/412 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page